Czy otyłość powoduje drugi podbródek? Jak sobie z nim radzić

Najczęstszą przyczyną podwójnego podbródka jest nadmiar tłuszczu. Gdy przybierzesz na wadze, na twojej twarzy i podbródku zacznie pojawiać się nadmiar tłuszczu. Jeśli jednak jesteś drobnej budowy, możesz nie zauważyć tego dodatkowego tłuszczu. Dlatego ważne jest, aby stracić nadmiar tłuszczu, aby uniknąć pojawienia się drugiego podbródka.

Zabiegi na podwójny podbródek

Podwójny podbródek spowodowany otyłością może być problemem. Na szczęście istnieje kilka dostępnych zabiegów. Niektóre zabiegi są minimalnie inwazyjne, a inne są bardziej inwazyjne, jak mezoterapia. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu małych ilości związków rozpuszczających tłuszcz w okolice podbródka. Jednym z zatwierdzonych do tego celu leków jest kwas deoksycholowy, który działa poprzez rozpuszczanie komórek tłuszczowych w organizmie. Zastrzyki mogą trwać od kilku minut do ponad jednej godziny i mogą wymagać kilku sesji. Podczas gdy ten zabieg może być bolesny, jest uważany za bezpieczny i ma niskie ryzyko powikłań.

Inne popularne leczenie obejmuje dietę, która jest wysoka w warzywach. To pomoże wzmocnić mięśnie pod obszarem brody, a także tonizować skórę – znajomość tych informacji jest zasługą ekspertów portalu my-beauty.pl. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spróbuj robić to kilka razy dziennie, przed konsultacją z lekarzem. Możesz również spróbować naciskać na brodę piłką o średnicy od 9 do 10 cali. Rozciąganie warg może również pomóc w rozciągnięciu obszaru pod brodą.

Zabiegi chirurgiczne to kolejna opcja dla tych, którzy mają podwójny podbródek z powodu otyłości. Operacja odchudzająca jest doskonałą opcją, jeśli chcesz uzyskać bardziej radykalną zmianę. Zabiegi niechirurgiczne takie jak KYBELLA(r) i CoolSculpting mogą pomóc w napięciu luźnej skóry. Jeśli podwójny podbródek spowodowany otyłością jest poważny, operacja liposukcji może również pomóc w redukcji nadmiaru tłuszczu.

Zabiegi na drugi podbródek spowodowane mezoterapią

Mezoterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę związku rozpuszczającego tłuszcz. Zabieg ten jest skuteczny, ale nie jest pozbawiony ryzyka. Wymaga około 20 zastrzyków, a skutki uboczne są krótkotrwałe, w tym siniaki, obrzęki i ból. Na szczęście masz inne opcje, jeśli mezoterapia nie sprawdzi się w Twoim przypadku.

Zmiany w diecie to kolejna opcja. Stosując zdrowszą dietę i unikając pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczu i cukru, możesz zmniejszyć wygląd swojego podwójnego podbródka. Staraj się jeść więcej pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3, które są korzystne dla zdrowia skóry. Pokarmy bogate w te tłuszcze obejmują awokado, ryby, oliwę z oliwek i orzechy.

Inną opcją leczenia jest liposukcja. Zabieg ten może zmniejszyć wygląd podwójnego podbródka i pomóc osobom cierpiącym na bezdech senny. Dostępnych jest kilka rodzajów liposukcji. Pacjenci powinni wybrać jeden w oparciu o swoje potrzeby i budżet.

Jeśli nie chcesz poddać się operacji, opcją może być lipoliza. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu roztworu, który rozbija komórki tłuszczowe. Wyniki są widoczne w ciągu kilku miesięcy po zabiegu. Inną opcją jest liposukcja laserowa. Ta procedura jest również minimalnie inwazyjna, ale wiąże się z ryzykiem powstania blizn i siniaków.

Oprócz operacji, można również spróbować domowych środków zaradczych, aby zmniejszyć wygląd drugiego podbródka spowodowanego mezoregulacją otyłości. Zabiegi te mogą pomóc Ci w utrzymaniu prawidłowej postawy i poprawić wynik operacji. Należy jednak pamiętać, że wiele z nich nie są zatwierdzone przez FDA i mają niewielkie lub żadne poparcie naukowe.

Zabiegi na drugi podbródek spowodowany rozstępami

Chirurgia nie jest jedyną opcją leczenia drugiego podbródka spowodowanego rozstępami lub otyłością. Istnieją również zabiegi niechirurgiczne, takie jak liposukcja, która usuwa nadmiar tłuszczu bez wpływu na otaczające tkanki. Zabieg trwa zwykle 25 minut i nie wymaga czasu na regenerację. Nie wymaga również zakładania szwów i nie stwarza ryzyka infekcji. Pacjenci mogą odczuwać minimalne zasinienia po zabiegu.

Ćwiczenia twarzy to kolejna opcja. Ćwiczenia te ukierunkowane są na mięśnie podtrzymujące brodę i szyję. Powtarzanie ich kilka razy dziennie może zmniejszyć rozmiar podwójnego podbródka. Aby wykonać te ćwiczenia, należy rozgrzać mięśnie twarzy i szyi przed rozpoczęciem. Aby wykonać ćwiczenia, odchyl głowę do tyłu i naciśnij dolną szczękę do przodu, utrzymując ją w rozluźnieniu. Następnie powtórz ćwiczenie w drugą stronę.

Jeśli cierpisz na rozstępy i otyłość, najlepszym sposobem na ich uniknięcie jest utrzymanie stabilnej wagi. Możesz również pić dużo wody. To może pomóc zapobiec uszkodzeniu skóry podczas rozciągania. Ponadto, spożywanie pokarmów o wysokiej zawartości witamin i cynku pomoże utrzymać zdrową skórę.

Najczęstszą przyczyną drugiego podbródka jest nadmiar tłuszczu. Nadmiar tłuszczu można usunąć za pomocą różnych niechirurgicznych zabiegów, w tym KYBELLA i CoolSculpting. Jeśli chciałbyś trwale zredukować tłuszcz, pomocna może być również operacja liposukcji.

Podobne tematy